O mnie

Anna Gołębiowska

Jestem nauczycielką Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR), certyfikowaną w The Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA) z siedzibą w Niemczech. Jest to jeden z czołowych europejskich ośrodków, zapewniający najwyższe standardy kształcenia. Uzyskany w nim certyfikat uprawnia do prowadzenia kursów MBSR w Europie i USA.
Organizatorem szkolenia nauczycielskiego w Polsce jest Fundacja Polski Instytut Mindfulness POLIM (zobacz: lista certyfikowanych nauczycieli MBSR).

Z wykształcenia jestem antropologiem kultury. W polu mojego zainteresowania leży człowiek w szerokim ujęciu psychologicznym, społecznym i kulturowym.

Uważność pojawiła się na mojej drodze, gdy szukałam sposobu na poprawę samopoczucia, a niespodziewanie stała się fundamentem nowego życia i zarazem fascynującą ścieżką. Dzięki uważności „odzyskałam życie”, bo wreszcie odnalazłam zaufanie do siebie i do świata. Polubiłam się z życiem i wkroczyłam na drogę autentyczności i życzliwości. Odnalazłam wewnętrzny kompas, który prowadzi mnie w mojej codzienności. Dzięki mindfulness pełniej odczuwam dobre chwile, a gdy pojawiają się trudności, łatwiej sobie z nimi radzę. Zapragnęłam również dzielić się tym z innymi, pomagając im znaleźć drogę do siebie i wewnętrznego spokoju.

Doświadczenie medytacji uważności rozwijam poprzez regularną praktykę własną, uczestnictwo w warsztatach i szkoleniach oraz biorąc udział w odosobnieniach medytacyjnych w Polsce i zagranicą.