O mnie

Anna Gołębiowska

Jestem nauczycielką Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR), certyfikowaną przez The Institute for Mindfulness-Based Approaches IMA z siedzibą w Niemczech (jest to jeden z czołowych europejskich ośrodków, zapewniający najwyższe standardy kształcenia) i Fundację Polski Instytut Mindfulness POLIM (zobacz: lista certyfikowanych nauczycieli MBSR). Uzyskany certyfikat uprawnia do prowadzenia kursów MBSR w Europie i USA. 

Z wykształcenia jestem antropologiem kultury i logopedą. W polu mojego zainteresowania leży człowiek w szerokim ujęciu psychologicznym, społecznym i kulturowym. Filozofia, psychologia, rozwój osobisty zajmowały mnie od czasów wczesnej młodości. 

Mindfulness pojawił się na mojej drodze, gdy szukałam sposobu na bardziej klarowne widzenie rzeczywistości i siebie, bez filtra jakim potrafią być automatyczne myśli, przekonania i schematyczne wnioskowanie. I niespodziewanie uważność stała się fundamentem nowego życia i zarazem fascynującą ścieżką. Dzięki uważności „odzyskałam życie”, bo wreszcie odnalazłam zaufanie do siebie i do świata. Polubiłam się z życiem i wkroczyłam na drogę autentyczności i życzliwości. Odnalazłam wewnętrzny kompas, który prowadzi mnie w mojej codzienności. Dzięki mindfulness pełniej odczuwam dobre chwile, a gdy pojawiają się trudności, łatwiej sobie z nimi radzę. Zapragnęłam również dzielić się tym z innymi, pomagając im znaleźć drogę do siebie i wewnętrznego spokoju.

Doświadczenie medytacji uważności rozwijam poprzez regularną praktykę własną, uczestnictwo w warsztatach i szkoleniach oraz biorąc udział w odosobnieniach medytacyjnych w Polsce i zagranicą.