Anna Gołębiowska

Zapraszam Cię do doświadczania mindfulness, które pozwala lepiej poznać siebie, swoje emocje, myśli, reakcje, potrzeby, wartości. Poprowadzę cię bezpiecznie w praktyce, która pomaga dotrzeć do źródła swojej autentyczności, zasobów i samoakceptacji, wewnętrznej mądrości i życzliwości. 

Spotkania indywidualne czy grupowe odbywają się w spokojnej, bezpiecznej, wspierającej atmosferze akceptacji i zrozumienia dla nas jako ludzi, którzy doświadczają zarówno pięknych, radosnych chwil, ale i trudności. Mamy prawo do przeżywania różnych stanów i emocji, jednocześnie zachowując dla siebie życzliwość. Chcę nauczyć cię jak być łagodnie ze sobą, dla siebie w różnych sytuacjach, wspierać się i dzięki temu też być umiejętnym wparciem dla bliskich, a także lepiej korzystać ze swoich zasobów i umiejętności.

Jestem nauczycielką dwóch programów mindfulness. 
Mindfulness Based Living Course - MBLC (kurs życia oparty na zasadach uważności), certyfikat wydany przez Mindfulness Association Polska działającego na licencji Mindfulness Association UK (zobacz: lista certyfikowanych nauczycieli MBLC).
Mindfulness-Based Stress Reduction - MBSR (program redukcji stresu w oparciu o rozwój uwazności), certyfikat wydany przez The Institute for Mindfulness-Based Approaches IMA z siedzibą w Niemczech (zobacz: lista certyfikowanych nauczycieli MBSR), jest to jeden z czołowych europejskich ośrodków, zapewniający najwyższe standardy kształcenia, i Fundację Polski Instytut Mindfulness POLIM . Uzyskany certyfikat uprawnia do prowadzenia kursów MBSR w Europie i USA.

Pracuję pod superwizją Mindfulness Association Polska.

Z wykształcenia jestem etnologiem i logopedą. W polu mojego zainteresowania leży człowiek w szerokim ujęciu psychologicznym, społecznym i kulturowym. Filozofia, psychologia, rozwój osobisty zajmowały mnie od czasów wczesnej młodości.

Mindfulness pojawił się na mojej drodze, gdy szukałam sposobu na bardziej klarowne widzenie rzeczywistości i siebie, bez filtra jakim potrafią być automatyczne myśli, przekonania i schematyczne wnioskowanie. I niespodziewanie uważność stała się fundamentem nowego życia i zarazem fascynującą ścieżką. Dzięki uważności „odzyskałam życie”, bo wreszcie odnalazłam zaufanie do siebie i do świata. Polubiłam się z życiem i wkroczyłam na drogę autentyczności i życzliwości. Odnalazłam wewnętrzny kompas, który prowadzi mnie w mojej codzienności. Dzięki mindfulness pełniej odczuwam dobre chwile, a gdy pojawiają się trudności, łatwiej sobie z nimi radzę. Zapragnęłam również dzielić się tym z innymi, pomagając im znaleźć drogę do siebie i wewnętrznego spokoju.

Doświadczenie medytacji uważności rozwijam poprzez regularną praktykę własną, uczestnictwo w warsztatach i szkoleniach oraz biorąc udział w odosobnieniach medytacyjnych w Polsce i zagranicą.